Masz pytania?

telefon
Skontaktuj się z nami
606 202 764
telefon
Napisz do na wiadomość
rafbud@rafbud.pl

Jak przykleić sztukaterię? Czyli montaż profili elewacyjnych.

Montaż profili elewacyjnych

 

Cięcie

 

Profile można przycinać za pomocą typowych narzędzi takich jak piła do metalu lub drewna, ewentualnie nożem.

Do cięcia profili pod kątem należy użyć piły ukośnej z przyrżnią przeznaczoną do cięcia elementów pod ustawionym na przyrżni kątem.

 

 

 

 

 Przyklejenie elementów do podłoża

 

 

Profile przykleja się do suchego, pozbawionego kurzu i tłuszczu podłoża za pomocą dostępnych na rynku klejów do zatapiania siatki lub przyklejania płyt styropianowych (Atlas Stopter K-20, Izolbet Ksu-SDB, Tytan EOS Klej do styropianu itp. )

 

Podczas montażu temperatura powinna być w przedziale od 5ºC do 30ºC.

 

Na profil należy nanieść pacą zębata klej i docisnąć do ściany, nadmiar kleju zebrać szpachelką, opcjonalnie wbijamy gwóźdź od strony czoła co zabezpieczy profil przed przesunięciem do czasu związania kleju, po związaniu wyjmujemy gwoździe i szpachlujemy dziury po nich. Profile o dużych gabarytach takie jak gzymsy dodatkowo należy zabezpieczyć stałym dyblem za pomocą kołków szybkiego montażu, kołków do styropianu lub drutem ocynkowanym fi 10.

 

   

Łączenie profili – spoinowanie

 

 

Na zewnętrzne krawędzie profili należy nanieść klej (np. Atlas Stopter K-20, Weber KS126 itp. ) ok 4-5mm z dodatkiem emulsji elastycznej (BOLIXEL, Atlas Emulsja Elastyczna, QUICK-MIX EMU itp. ) co spowoduje że spoina będzie elastyczna.

 

Nadmiar kleju zbieramy szpachelką i pozostawiamy do wyschnięcia ok 8-10 godzin.

 

Po pełnym wyschnięciu łączenia profili szlifujemy papierem ściernym do uzyskania gładkiej powierzchni. 

 

Elementy takie jak gzymsy i pilastry w miejscu połączania zalecamy dodatkowo wtopienie siatki zbrojeniowej. Tak przygotowane elementy gruntujemy Atlas Cerplast, BOLIX OP

 

 

 

Malowanie

 

Profile należy malować wyłącznie farbami fasadowymi, które są odporne na czynniki atmosferyczne np. Atlas Arkol, Atlas Salta, Ceresit CT 44, Bolix SZ, Bolix AZ, Weber FZ 391 itp.

 

 

Masz jeszcze pytania? Dzwoń! Podpowiemy i wyjaśnimy.

tel. 606202764

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
JAK DOJECHAĆ DO NAS

RAFBUD Profile Elewacyjne ul. Ciepła 15 18-402 Łomża
ZADZWOŃ DO NAS

Masz pytania? Skontaktuj się z nami


telefon
606 202 764
telefon
Napisz do nas wiadomość

rafbud@rafbud.pl
REALIZACJE

Zapraszamy Państwa do obejrzenia naszych realizacji. Poniżej mogą Państwo zobaczyć nasze profile elewacyjne: gzymsy, podokienniki, listwy przyokienne, podparapetniki, bonie oraz wiele innych
RAFBUD RAFBUD PROFILE ELEWACYJNE
Produkcja gzymsów, sztukateria ozdobna, gzyms elewacyjny, sztukateria, profile elewacyjne, deski elewacyjne, panele elewacyjne, imitacja drewnaStartO nasOfertaRealizacjeWspółpracaReferencjeKontakt Polityka Cookies

Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych